Jak usunąć czarne plamy z mebli skórzanych

Czarne plamy są powszechnym problemem, z którym boryka się wiele osób, czy to buty, samochód, meble lub cokolwiek innego. Być może słyszałeś kilka wskazówek, jak usunąć czarne plamy, ale większość czasu te wskazówki są bezużyteczne i sprawiają, że sytuacja jest jeszcze gorsza.

Nie potrzebujesz żadnych chemikaliów ani ostrych rzeczy, aby pozbyć się czarnych plam. Podzielę się z Tobą kilkoma najłatwiejszymi i najprostszymi wskazówkami, które będą działać doskonale.

Tak więc, sprawdźmy je:

Użyj gąbki

Większość czasów, staramy się używać gąbek w celu oczyszczenia plamy, ale to nie jest właściwy sposób. Jeśli używasz gąbki, to musisz trzymać ją w środku plamy i delikatnie stukać nią o powierzchnię. Teraz należy wycisnąć gąbkę tak mocno, jak się da, a następnie odłożyć ją na bok. Po kilku dniach plama zostanie całkowicie usunięta.

Użyj octu

Ocet jest świetnym rozwiązaniem do czyszczenia większości plam, ale trzeba być ostrożnym podczas jego używania. Musisz dodać trochę octu do umywalki, a następnie umieścić w niej swój poplamiony przedmiot. Poczekaj 30 minut, a następnie spłucz zimną wodą. Jeśli ocet nie wystarczy, można również użyć sody oczyszczonej i soku z cytryny.

Użyj mydła

Jeśli stoisz przed trudną sytuacją, to możesz użyć mydła. Musisz wymieszać w misce równe części wody i sody oczyszczonej, a następnie dodać do niej kilka kropli olejku eterycznego. Nałóż go na plamę i odczekaj 30 minut.

Użyj nadtlenku wodoru

Jeśli szukasz niezwykłego sposobu, to możesz użyć nadtlenku wodoru. Wystarczy wlać trochę nadtlenku wodoru do umywalki i umieścić w niej poplamiony przedmiot. Pozostaw na pół godziny, a następnie spłucz wodą.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i te wskazówki będą działać również dla Ciebie. Pamiętaj, że te wskazówki są łatwe do naśladowania i proste, ale będą działać.