System i-DOS. Znacznie więcej niż doskonałe pranie.

Zastanawiasz się nad zmianą pralki i czy rozważałeś taką z systemem i-DOS? I-DOS to pierwszy system dozowania detergentu do pralek, który oferuje maksymalną precyzję.  I-DOS automatycznie określa dokładną ilość detergentu dla każdego cyklu prania i dozuje go do ostatniej kropli.

Jak działa ten automatyczny system

I-DOS to skrót od Intelligent Dosification (Inteligentne Dozowanie). Zużywa tylko tyle, ile jest potrzebne i gwarantuje najlepsze rezultaty prania. Pralki i-Dos posiadają trzy zbiorniki: jeden na płynny detergent, jeden na środek zmiękczający i jeden na ręczne dozowanie w przypadku, gdy nie chcesz korzystać z funkcji automatycznej.
Wystarczy raz napełnić szufladę na detergenty i pozwolić pralce podjąć decyzję. Detergent i płyn do płukania tkanin są przechowywane i dozowane automatycznie przez okres 20 dni (w zależności od wagi i zabrudzenia).
Aby dokonać tej regulacji, i-DOS rozpoznaje pranie za pomocą czujników i dostosowuje ustawienia ilości detergentu w oparciu o wagę ładunku (ilość detergentu w każdym praniu powinna być związana z ilością prania, które zamierzasz wyprać). Czujniki pralki automatycznie mierzą objętość wsadu bębna i precyzyjnie dozują detergent), rodzaj tkanin (aby osiągnąć doskonałe rezultaty prania, detergent musi być dozowany zgodnie z charakterystyką prania. I-DOS rozpoznaje tkaninę i dostosowuje ilość detergentu tak, aby Twoje ubrania były idealnie czyste i zadbane), stopień zabrudzenia (system dozowania i-DOS automatycznie rozpoznaje stopień zabrudzenia prania) oraz twardość wody (ilość detergentu zależy również od twardości wody. i-DOS rozpoznaje twardość wody w Twoim domu i uwzględnia ją podczas prania).

Korzyści: Oszczędność wody, energii i czasu.

Dlaczego tak ważne jest odmierzanie ilości detergentu zużywanego podczas każdego prania?
Po pierwsze dlatego, że jeśli nie użyjemy odpowiedniej ilości detergentu do prania, plamy mogą nie zniknąć, a nawet mogą pozostać na ubraniach na stałe.
Po drugie, zbyt duża ilość detergentu oznacza wzrost zużycia wody i energii, ponieważ do jego usunięcia prawdopodobnie potrzebne będą dodatkowe cykle. Dodatkowo na odzież -y mogą pozostać resztki, które nie tylko oznaczają nowe plamy, ale często powodują podrażnienia lub alergie.
Idealna ilość detergentu dzięki zastosowaniu systemu i-DOS oszczędza wodę i energię (a także czas). Dzięki i-DOS pralka dba o Twoje pranie, Twój portfel i środowisko. W sumie w ciągu roku można zaoszczędzić do 30% detergentu i 7000 litrów wody.

Zalety są więc oczywiste. Z jednej strony unikasz przedawkowania detergentu i dodatkowego płukania, oszczędzając w ten sposób znaczną ilość środka piorącego. Pomagasz również oszczędzać wodę, energię elektryczną i czas.  Wystarczy włożyć pranie, wybrać program automatyczny i pozwolić pralce zrobić resztę!