Mopy do sprzątania w domu – który model wybrać?

Czysta podłoga to podstawa w każdym domu, w którym ważna jest higiena. Z pewnością warto czyścić ją regularnie, aby czuć się dobrze w swoim domu. Sprzątanie nie jest Twoją ulubioną czynnością? Podobne odczucia ma wiele osób. Na szczęście istnieją rozwiązania, które ułatwiają sprzątanie i sprawiają, że przebiega sprawniej. Jakie mopy do sprzątania w domu sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ułatwić sobie sprzątanie podłogi w domu.

Mopy obrotowe

Jednymi z najchętniej wybieranych mopów są te obrotowe. Bardzo dobrze sprawdzają się w domowych obowiązkach, są wygodne w użytkowaniu i dobrze czyszczą podłogę. Ogromną zaletą mopów rotacyjnych jest to, że wiadro wyposażone jest w wygodny pedał, który odsącza nadmiar wody z części myjącej. Dzięki temu nie ma konieczności dotykania tej części ręką, co jest bardzo dużym komfortem.
Wybierając mop rotacyjny, trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Ważna jest jakość wykonania zarówno kija jak i części myjącej. Solidny mop posłuży przez wiele lat, jest gwarancją zadowolenia. Jaki materiał sprawdzi się dobrze, jeśli chodzi o część myjącą? Dobrym wyborem okazuje się mikrofibra. Materiał ten bardzo dobrze wsiąka zabrudzoną wodę, pozostawia podłogę czystą. Dzięki dużej chłonności taki mop nie pozostawia mokrych śladów na podłodze, a także nieestetycznych smug. Wpływa to korzystnie nie tylko na efekt sprzątania podłogi, ale także na jej stan. Poza mikrofibą można zdecydować się także na końcówkę sprzątającą wykonaną z bawełny. W tym przypadku trzeba jednak zwrócić większą uwagę na to, aby dobrze odcisnąć nadmiar wody przed sprzątaniem podłogi. Bawełna to materiał wysokiej jakości, który może posłużyć przez długi czas.

Mopy płaskie

Mop płaski to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Płaska powierzchnia czyszcząca pozwala dokładnie doczyścić różne zakamarki i miejsca przy listwach. Zaletą mopów płaskich jest to, że świetnie nadają się także do codziennego usuwania kurzu z podłogi na sucho. Decydując się na mop płaski warto wybrać zestaw, który zawiera wiadro umożliwiające wygodne odsączanie wody bez konieczności dotykania koncówki myjącej. W sklepach dostępne są również mopy płaskie, które wyposażone są w zbiorniczek na wodę z płynem. Taki model świetnie sprawdzi się w małych mieszkaniach, w których ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. Mop wyposażony w taki zbiornik jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Wystarczy napełnić zbiorniczek wodą i płynem, a następnie spryskać podłogę i wyczyścić ją myjącą końcówką.

Mopy parowe

Mop parowy to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Dzięki niemu sprzątanie podłogi przebiega sprawnie i jest skuteczne. Gorąca para usunie nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia. Warto również wspomnieć, że wysoka temepratura to również prosty sposób na odkażenie podłogi. Jeśli liczy się wygoda i wysoka jakość sprzątania, mop parowy okaże się świetnym rozwiązaniem.
Decydując się na mop parowy, trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Mowa tutaj przede wszystkim o mocy oraz ciśnieniu. Mop parowy o wysokiej mocy szybko nagrzewa wodę, a więc nie trzeba długo czekać na jego gotowość do czyszczenia podłogi. Ciśnienie zaś trzeba dobrać zgodnie z tym, jakie zabrudzenia najczęściej pojawiają się na podłodze. Warto wybierać mopy z szeroką głowicą, aby sprzątanie przebiegało sprawnie. Ważny jest równeż długi kabel, dzięki któremu dom -owe porządki są bardziej komfortowe. Przed zakupem mopa parowego upewnij się, że możesz zastosować go na podłodze w Twoim domu. Nie każdy rodzaj nawierzchni nadaje się bowiem do czyszczenia mopem parowym.

Dobra jakość ma znaczenie

Niezależnie od tego, na jaki mop się zdecydujesz, pamiętaj, że dobra jakość jest bardzo ważna. Dzieki niej sprzątanie jest bardziej komfortowe i przebiega sprawniej. Mop dobrej jakości to zakup na długie lata, warto zdecydować się więc na produkty uznanej marki.