3 wskazówki, jak czyścić okulary bez ich porysowania.

Jeśli nasze okulary są często uszkodzone lub zabrudzone, jest to częściowo spowodowane naszymi złymi nawykami. Skorzystaj z naszych porad, jak dbać o swoje okulary.

Czyść je nietłustym mydłem w płynie.

Aby uniknąć zarysowań, zacznij od przepłukania okularów zimną lub letnią wodą. Nie należy używać gorącej wody, ponieważ ciepło może zmienić korekcję soczewek. Po opłukaniu szklanek, nałóż na kciuk lub palec wskazujący kroplę nietłustego mydła w płynie. Delikatnie pocieraj soczewki między palcami, a następnie spłucz ciepłą wodą. A jeśli przeszła Ci przez głowę myśl, aby włożyć okulary do zmywarki, nie rób tego! Cykl mycia może nie tylko uszkodzić soczewki, ale także zdeformować oprawę.

Unikaj produktów higienicznych lub gospodarstwa domowego.

Ponieważ są one wykonane ze szkła, kuszące może być czyszczenie ich środkiem do mycia okien. Ten produkt również nie jest zalecany, ponieważ jest bardzo agresywny. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest unikać czyszczenia okularów produktami domowymi, takimi jak zmywacz do paznokci czy aceton. Ta rada dotyczy również produktów do pielęgnacji ciała, takich jak żel pod prysznic czy pasta do zębów.

Użyj odpowiedniej ściereczki.

Na koniec należy delikatnie osuszyć okulary za pomocą ściereczki z mikrofibry lub irchy, małej ściereczki dołączonej do okularów. Chusteczki higieniczne, podobnie jak ręczniki papierowe, powinny być unikane, ponieważ są zbyt ścierne. Podczas pocierania powodują one mikrozarysowania na soczewkach, które mogą być nieodwracalne. Jeśli chodzi o ubrania, są one mniej agresywne niż chusteczki, ale również mogą uszkodzić soczewki, powodując małe zadrapania. Lepiej jest używać ich do czyszczenia oprawy, ale nie soczewek.