Porady dotyczące czyszczenia kominków za pomocą naturalnych składników

Czy wiesz, że kominki są jednym z najczęściej używanych miejsc w Twoim domu. Są one nie tylko przydatne do dawania ciepła w zimie, ale także do celów dekoracyjnych.

Ponieważ kominek jest ważną częścią twojego dom-u, wymaga on szczególnej troski. W lecie, można łatwo wyczyścić kominek z pomocą wspólnych detergentów. Ale jeśli myślisz, aby użyć naturalnych i organicznych składników, to jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

Oto kilka prostych i skutecznych wskazówek, jak wyczyścić kominek.

Użyj suchej szmatki

Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w suchą i czystą szmatkę. Jest to najlepszy sposób na czyszczenie kominka. Najlepiej jest użyć bawełny, aby uzyskać najlepszy rezultat.

Wyczyść ruszty

Jeśli masz brudne lub kratki to trzeba będzie je wyczyścić. Tak więc, najpierw musisz usunąć cały brud i kurz z rusztów.

Umyj je wilgotną szmatką

Po wyczyszczeniu rusztów, trzeba będzie wyczyścić go z pomocą mokrej szmatki. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać wymaganych wyników, wtedy możesz użyć mokrej gąbki.

Usuń sadzę

Sadza jest drugą ważną rzeczą, którą trzeba oczyścić kominek. Przede wszystkim należy usunąć sadzę ze ścian.

Możesz użyć szczotki do usuwania sadzy lub szczotki stalowej.

Czyszczenie komina

Po usunięciu sadzy trzeba wyczyścić komin. Można go wyczyścić za pomocą myjki parowej.

Możesz również użyć szczotki do usuwania sadzy.

Wnioski:

Jeśli stoisz przed problemem usunięcia sadzy z kominka, wtedy możesz spróbować tych naturalnych wskazówek dotyczących czyszczenia kominka. Stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie wyczyścić swój kominek w prosty i skuteczny sposób.